На Тузлівських лиманах зафіксували близько тисячі чоботарів
Кулики чоботарі, які схожі на крилатих зебр, прилетіли на Одещину з далекої Африки у цьому році доволі рано.
Про це повідомили у Нацпарку «Тузлівські лимани».
«Зараз, перед осіннім сезоном, в нашому нацпарку ці дивовижні птахи ще залишились відпочивати і набиратися сил. Вони досі тримаються на деяких лиманах – Шагани, Малошаганський, Малий Сасик, Бурнас, Алібей. Їх зараз близько 1000 птахів. У пошуках їжі чоботар найчастіше бродить по мілководдю. Іноді живиться на плаву, роблячи занурення передньою частиною тулуба, рідше доводиться бачити птахів, які живляться на березі. Поживу знаходить на дотик», – зазначили у нацпарку.
Там зазначили, що у їх живленні значне місце займають солоноводні рачки, крім того, вони їдять личинок двокрилих та інших комах, які живуть у солоних водоймах, дорослих водяних комах, молюсків, черв’яків, мотиля.
«Загрозливими чинниками для чоботаря є бойові дії, втрата гніздових біотопів, зокрема внаслідок забудови прибережних територій з туристичною та комерційною метою, забруднення узбережжя, фактор неспокою з боку людини, знищення кладок безпритульними собаками», – пишуть екологи.
Чоботар перебуває під охороною Червоної книги України (статус - рідкісний), Бонської конвенції, Директиви ЄС про захист диких птахів та Угоди AEWA.